.     .     .
۱۳۹۸/۰۴/۱۸

روایتی از نظرات مطرح شده در جلسه مجمع نمایندگان درباره طرح ابتکاری استاندار؛

حمایت نمایندگان استان از طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی

نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک با استاندار ضمن اعلام نظرات خود، از طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی حمایت کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک اعضای مجمع با استاندار اظهار کرد: رویکرد آقای رزم حسینی در حوزه اقتصاد مقاومتی قابل تقدیر است و امیدواریم نتایج ملموسی در زندگی مردم داشته باشد.
حمید بنایی افزود: تاکنون اقدامات خوبی توسط معین های اقتصاد مقاومتی انجام گرفته است اما برای اطلاع مردم باید گزارش هایی از نتایج این اقدامات منتشر شود.
محمود نگهبان سلامی، نماینده خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی هم گفت: در حوزه مثلث توسعه اقتصادی هم کارهای خوبی انجام شده است اما انتظار می رود که مشکلات اساسی استان توسط بخش خصوصی پیگیری شود که یکی از آن ها تامین آب مورد نیاز صنایع است.
بهروز بنیادی، نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی هم در ادامه گفت: باید مراقبت های لازم انجام گیرد تا در نتیجه اجرای مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، از مشکلات سایر حوزه ها غفلت نشود.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در مدل توسعه اقتصادی که در قلعه گنج اجرایی شد، بر اساس ظرفیت های مهارتی و سرمایه هر شخص، یک مشارکت اقتصادی تعریف شده و یک استارتاپ شکل می گیرد.
سید امیرحسین قاضی زاده افزود: درخواست داریم که مراقبت های لازم انجام گیرد تا شرکت های بزرگ کارهای خود را با کمک دستگاه های اجرایی پیش نبرند.
عبدالله حاتمیان، نماینده درگز در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در جلسات مربوط به الگوی مثلث توسعه اقتصادی در شهرستان ها نمایندگان مجلس را دعوت کنید تا حضور داشته و در جریان تصمیمات باشند.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی هم در ادامه گفت: مدل توسعه استاندار خراسان رضوی ما را امیدوار کرده است و امید دارم که دوره آقای رزم حسینی یکی از دوره های طلایی استان ما خواهد شد.
حجت الاسلام بحرینی افزود: از نظر نمایندگان برای تکمیل طرح مثلث توسعه اقتصادی باید استفاده شود. اگر به این موضوع توجه نشود، ممکن است تلاش ها در این زمینه بی نتیجه باقی بماند.
نماینده نیشابور در مجلس شورای اسلامی هم گفت: اگر لازم است موضوعات و مسائل استان در کمیسیون های مجلس بررسی شود، با نمایندگان مجلس در میان بگذارید تا پیگیری لازم را انجام دهیم.
هاجر چنارانی افزود: بر سر راه معین اقتصاد مقاومتی شهرستان فیروزه مشکلات عدیده ای ایجاد شده است. دنیا بر محور اقتصاد گردشگری می چرخد اما برخی بر سر راه سرمایه گذاری در این حوزه سنگ اندازی می کنند.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: بنای همه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی حمایت جدی از طرح اقتصادی آقای استاندار است چرا که اولویت اصلی را به اقتصاد مقاومتی داده اند.
جواد کریمی قدوسی افزود: در همه حوزه ها مشکلات عدیده ای وجود دارد و تمرکز بر حوزه اقتصادی نباید باعث غفلت از مشکلات دیگر بخش ها شود.
وی با بیان اینکه مبنای تمام تصمیمات مسئولان باید قانون باشد، ادامه داد: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که پس از اتمام دوره فعالیت آقای رزم حسینی، امکان ادامه اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی توسط مدیران آینده وجود داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی حرکتی ارزشمند و روحیه حضرتعالی قابل تمجید است چرا که التهابات سیاسی را کاهش می دهد اما متناسب با وضعیت خراسان رضوی باید با شرایط تطبیق پیدا کند.
نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی هم گفت: گفتمان اقتصادی آقای استاندار فضای استان را از ناامیدی خارج کرده است اما برای تحقق کامل اهداف مدنظر باید مراقبت های لازم انجام گیرد.
حسین مقصودی افزود: پیشنهاد می کنم که یک کنرسیوم تشکیل شود تا در حاشیه شهرهای بزرگ و در اراضی متعلق به منابع طبیعی شهرک های اقماری ایجاد گردد تا از تصرف زمین ها جلوگیری شود.
رمضانعلی سبحانی فر، دیگر نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی هم در ادامه تصریح کرد: از پاسخگویی آقای استاندار درباره موضوعات مختلف به ویژه مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی صمیمانه تشکر می کنم و امیدوارم همین روال تداوم پیدا کند.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۲۹۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید