.     .     .
۱۳۹۹/۱۲/۰۲

آبرسانی به ۴۵۰ روستای خراسان رضوی سرعت می‌گیرد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: در حال ارایه طرح آبرسانی به ۴۵۰ روستای دارای تنش آبی در استان و تسریع در جذب منابع مالی برای اجرای آن هستیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید کمال الدین میرجعفریان در نشست بررسی اعتبارات طرحهای ویژه ماده ۲۳ و ماده ۵۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، پنج طرح عمرانی ملی سد شوریجه، باند دوم جاده تربت‌جام – تایباد، جاده تربت‌حیدریه - زاوه – باخرز، باند دوم سه راهی شادمهر – کاشمر و جاده درگز – کبکان – دوغایی را از طرحهای مشمول ماده ۵۶ برشمرد و اظهار کرد: مجوز فراخوان برای جذب سرمایه گذار در این طرحها از سازمان برنامه و بودجه کشور گرفته شده و منتظر جذب سرمایه گذار از سوی بانک یا بخش خصوصی هستیم.

وی ادامه داد: سرمایه گذار برای ساخت جاده تربت‌جام – تایباد مشخص شده و باید مکاتبه‌ای با وزارت راه و شهرسازی انجام گیرد تا منابع مالی مورد نیاز آن تامین شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: پنج طرح عمرانی ملی دیگر مشمول ماده ۵۶ در این استان هستند که یک گام عقب تر بوده و دستگاه‌های اجرایی در حال ارایه گزارش توجیهی طرحها و پیشنهاد آن به سازمان برنامه و بودجه می‌باشند.

وی این طرحها را شامل آبرسانی به شهر سرخس، آبرسانی به مشهد از سد ارداک، آبرسانی به شهرهای طرقبه و شاندیز، ایجاد شبکه فاضلاب شهر سبزوار و آبرسانی به ۴۵۰ روستای استان برشمرد.

*آغاز پیگیری برای تامین مالی ۲۵ طرح عمرانی ملی 

میرجعفریان افزود: پیگیری برای دریافت مجوز ماده ۲۳ قانون الحاق ۲ تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ویژه ۲۵ طرح ملی عمرانی در استان نیز آغاز شده است.

وی ادامه داد: این طرحها شامل چهار ساختمان دادگستری در شهرستانهای تایباد، کاشمر، گناباد و چناران، طرح آبرسانی به درگز از سد ابیورد، ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی حاشیه شرق مشهد و اجرای ۱۹ طرح راهسازی در نقاط مختلف استان است.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: مراحل اجرایی این طرحها پس از اخذ مجوز آغاز می‌شود و دستگاه‌های اجرایی متولی آنها موظف هستند اقدامات لازم را برای گرفتن مجوز ماده ۲۳ انجام دهند تا بتوان آنها را تامین اعتبار و اجرایی کرد.

وی یکی از ملزومات ماده ۲۳ الحاق ۲ را انجام مطالعات پیرامون طرحها عنوان کرد و افزود: برخی دستگاه‌های اجرایی متولی این مطالعات را انجام داده و برخی دیگر انجام نداده‌اند که باید هر چه سریعتر نسبت به این موضوع اقدام کنند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۹۶۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید